Yenilikler ve Haberler

 

Yenilikler ve Haberler::

Kalekim Yalıtım Zirvesi 2013 ana sponsoru 
Yapı kimyasalları sektörünün lider markası Kalekim, İZODER’in gerçekleştirdiği “Kentsel Dönüşüm ve Su Yalıtımı Zirvesi”nin ana sponsorluğunu üstlendi. Yalıtım, kentsel dönüşüm, deprem ve yapılarda çağdaş yaklaşım konularının değerlendirileceği zirvede, su yalıtımının önemi tüm yönleriyle ele alındı.
devam > 
Kale Grubu’ndan Mardin’e 5 milyon TL’lik yatırım. 
Kale Grubu’ndan Mardin’e 5 milyon TL’lik yatırımla Kalekim Mardin Fabrikası'nı hizmete açtı.
devam > 
Kalekim Avrupa Harç Zirvesi'ne Katıldı 
Yapı kimyasalları sektörünün öncü markası Kalekim, alanındaki bilgi ve tecrübesini 2. Avrupa Harç Zirvesi’nde paylaştı.
devam > 
“En Temiz Sanayi Tesisi” Ödülü, Kalekim Isparta’ya 
Kalekim A.Ş. Isparta İşletmesi, Isparta Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından 2012 yılı “En Temiz Sanayi Tesisi “ ödülünü Isparta Valisi Sn. Memduh OĞUZ’un elinden aldı.
devam > 
Blue’Safe Mavi Kale’den Türkiye’nin ilk pasif evi 
Bu evde doğal gaz faturası derdi yok.
Kurulduğu günden bu yana yalıtım sektörüne öncülük eden Blue’Safe Mavi Kale markası bir ilke daha imza atarak Türkiye’nin içinde yaşanılan ilk ‘Pasif Ev’ini İzmir Urla’da inşa etti. 10 – 13 Mayıs 2013 tarihleri arasında İzmir Urla’ya gerçekleştirilen bir basın gezisi ile lansmanı yapılan Türkiye’nin ilk ‘Pasif Ev’i bu alanda rol model olmaya hazırlanıyor.
devam > 
40 yıldır yapıların görünmez kahramanı: Kalekim 
Yapı kimyasalları sektörünün lider markası Kalekim, 36. Uluslararası Yapı Fuarı’nda, sektörde ilklere imza attığı yeni ürünlerini ziyaretçileriyle paylaştı. Fuarda, ulaşım sponsoru olduğu üniversite ve meslek lisesi öğrencilerini ağırlayan Kalekim, geleceğin uzmanlarına yenilikçi ürünlerle ilgili bilgi aktardı.
devam > 
Blue'Safe Mavi Kale 36. Yapı Fuarı'na renk katacak 
Yalıtım sektöründe sunduğu paket sistemle tüketicilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanan Blue’Safe Mavi Kale markası, 24-28 Nisan 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek 36. Yapı Fuarı-Turkeybuild’de yapı sektörü ve tüketicilerle buluşmaya hazırlanıyor.
devam > 
Fuar, bölgesel liderlik vizyonumuzla örtüşüyor. 
Kalekim olarak hedeflerinin, ‘bölgesel liderlik’ olduğunu aktaran Altuğ Akbaş, “Tüm bölge ülkelerini bir araya toplayan Yapı Fuarı, bölgesel liderlik vizyonumuzla örtüşüyor. Bu anlamda bazı ürünlerimizin lansmanını Yapı Fuarı’nda yapıyoruz” dedi.
devam > 
Avans Puan, Ustasını Hediyesine Kavuşturan Puan 
Kalekim Usta Kulübü üyeleri, gönderdikleri puanların %100'ne kadar Avans Puan kullanarak dilediği hediyeyi hiç beklemeden alabiliyor.
devam > 
Isparta’da “ısı ve su yalıtımı” eğitimi 
Yapı kimyasalları sektörünün öncü markası Kalekim, “ısı ve su yalıtımı” alanındaki bilgi ve tecrübelerini, sektörde rol alan isimlere aktarmak için Isparta’da eğitim toplantısı düzenledi.
devam > 
Kalekim Rusya’ya TSE Belgesi 
Rusya’daki fabrikasında yapılan incelemeler sonucu “Kalite, Çevre ve İş Güvenliği Belgesi” almaya hak kazanan Kalekim’in belgelerini TSE Başkanı Hulusi Şentürk bizzat teslim etti.
devam > 
İZODER Kalite Onay Sertifikası (İKOS) Çalışmaları 
İZODER tarafından, üyeler arasında oluşabilecek haksız rekabet risklerinin asgariye indirilmesi, üyelerin güncel ve gelecekte yürürlüğe girecek teknik mevzuat ile ilgili bilgilendirilerek yasal yükümlülüklerini yerine getirmelerine destek olunması, beyan değerlerinin sürekli olarak tutarlı, güvenilir olmasını temin ederek tüketicinin ve sektörün korunmasına katkı sağlanması amacıyla, İZODER Kalite Onay Sertifikası (İKOS) hayata geçirildi.
devam > 
İzoder Genel Kurul'u yapıldı. 
Yalıtım sektörünün çatı derneği Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği’nin (İZODER) Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı 19 Şubat 2013 Salı günü yapıldı. İki yıl süreyle İZODER Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Ferdi Erdoğan, ikinci kez başkanlığa seçildi.
devam > 
Kalekim Yeniden Drymix Konferansı'nda. 
Yapı kimyasalları sektörünün lider firması Kalekim, başarılarının arasına bir yenisini daha ekledi. Kalekim, Mart 2013’ta Nürnberg’te yapılacak Drymix Mortar Konferansı’na, sektörün büyük oyuncularına sunum yapmak üzere davet edildi.
devam > 
Yalıtımın Mavi Yüzü Kent Meydanı AVM’de... 
Bennu Gerede’nin fotoğraflarıyla ısı yalıtımı sanatla buluşuyor. Ünlü fotoğrafçı Bennu Gerede’nin, enerji verimliliği konusunda farkındalık yaratmak için çektiği fotoğrafların yer aldığı “Yalıtımın Mavi Yüzü” sergisi, Bursa Kent Meydanı AVM’de sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor. Bugüne kadar yaklaşık 2 bin sanatseverin izlediği sergi, 31 Aralık 2012 tarihine kadar devam edecek.
devam > 
Yalıtımın Mavi Yüzü Sergisi Kozzy AVM’de Açılıyor 
‘Isı yalıtımı benim için çok teknik ya da çok ekonomik bir konu’ diyenlerdenseniz işte size bakışınızı değiştirtecek bir sergi. Ünlü fotoğrafçı Bennu Gerede’nin, enerji tasarrufunun önemine dikkat çekmek için eline fotoğraf makinesini alıp hayatın içinden kareler yakaladığı “Yalıtımın Mavi Yüzü” fotoğrafları, Kozzy Alışveriş ve Kültür Merkezi’nde sergilenecek.
devam > 
Kale Mantolama'dan Kale gibi destek! 
Kale Mantolama'dan Kale gibi destek!
stanbul Cevahir Otel ve Kongre Merkezi'nde 27 Eylül 2012'de yapılacak 'Isı Yalıtım Zirvesi'nin ana sponsoruyuz.
devam > 
Yalıtımın Mavi Yüzü Sergisi SAPPHIRE Çarşı’da 
Mavi bir gelecek için mavi kareler …
Ünlü fotoğrafçı Bennu Gerede’nin, enerji tasarrufuna dikkat çekmek için objektif arkasına geçtiği “Yalıtımın Mavi Yüzü” fotoğraflarından oluşan sergi, Sapphire Çarşı’da sanatseverlerle buluşuyor.
devam > 
Kalekim Ödüle Doymuyor 
Kalekim, başarılarının arasına bir yenisini daha ekledi. 
170 ambalajın 12 dalda yarıştığı Ambalaj Ay Yıldızları yarışmasında Kalekim, 1051 ürünüyle “Bronz” ödülünün sahibi oldu.
devam > 
Yalıtımın Mavi Yüzünü Profilo AVM'de 
Yalıtım malzemelerinden Hayatı sarmalayan fotoğraf kareleri
devam > 
Mavi Kale, ‘pasif ev’de yeni projeler... 
Kalekim, Dow ve Mardav firmalarının ortaklığı ile 2004 yılından bu yana dış cephe ısı yalıtımında faaliyet gösteren Mavi Kale, ‘pasif ev’ konusunda yeni projeler geliştirme hedefinde. Firma, çalışmalarını Türkiye’de ciddi bir kamuoyu oluşturmaya ve pasif evlerin sayısını artırmaya odaklandı.
devam > 
‘Kalekim ile binalarda %50 ısı yalıtımı' 
Blue’Safe Mavi Kale, Kale EPS ısı yalıtım sistemi ve Kale Taşyünü ısı yalıtım sistemi ile binalarda yüzde 50’ye varan ısı yalıtımı sağlayan Kalekim, 2012 yılının ikinci yarısında yurtiçinde iki fabrika yatırımı yapmaya hazırlanıyor.
devam > 
Mavi Kale, Avrupa'dan Tescillendi! 
Blue Safe Mavi Kale'ye ETAG 004 Belgesi! Dış Cephe Isı Yalıtımı'nda lider marka Blue'Safe Mavi Kale, tüm performans testlerinden başarılı sonuçlar alarak Avrupa Birliği Teknik Organizasyonu'nun ETAG 004 belgesini almaya hak kazandı.
devam > 
Yalıtımın Mavi Yüzü PRESTIGE AVM'de! 
Bennu Gerede İmzalı “Enerji Veren” Fotoğraflar, Butik AVM Konseptinin En Seçkin Örneği Prestige AVM’de!
devam > 
“En İyi Ürün, En İyi Çözüm, En İyi Uygulama” 
Yapı kimyasalları sektörünün lider markası Kalekim, 02 - 06 Mayıs 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilen 35. Uluslararası Yapı Fuarı’nda yeni ürünlerini ve sektördeki ilklerini ziyaretçileriyle paylaşıyor.
devam > 
'Yalıtımın Mavi Yüzü' TORIUM AVM'de 
Bennu Gerede İmzalı “enerji” ve “tasarruf” konulu Yalıtım Fotoğrafları Sergisi, Türkiye’nin ilk Yeşil Bina Sertifikalı AVM’si Torium’da ziyaretçilerine kapılarını açtı. Projeye eş zamanlı olarak düzenlenen
devam > 
Kadir Çöpdemir Yalıtım İçin Kadın Kılığına Girdi 
Isı, Su, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği İZODER, yalıtım bilincini arttırmak için yeni bir reklam filmi çekti. Kadir Çöpdemir, bu reklam filmi için biri kadın olmak üzere beş ayrı tiplemeyi canlandırdı.
devam > 
Yalıtımın Mavi Yüzü” Santral İstanbul’da! 
Bennu Gerede İmzalı Fotoğraflar, Yalıtımın Önemini Anlatıyor! Ünlü fotoğrafçı Bennu Gerede, Blue’Safe Mavi Kale ortaklığıyla hazırladığı ‘’Yalıtımın Mavi Yüzü’’ sergisinde enerji tasarrufuna dikkati fotoğrafla çekiyor.
devam > 
Kalekim Derz Dolgu renk çeşitlerini yeniledi 
Yapı kimyasalları sektörünün lideri Kalekim, Yurtdışı ve Yurtiçi Pazar ve Seramik Trendlerini yeniden değerlendirerek seramik kaplı mekanlarda farklı alternatifler oluşturmak için derz dolgularda renk çeşitlerini yeniledi.
devam > 
www.kalesatiskulubu.com açıldı 
Değerli İş Ortaklarımıza yönelik hazırlamış olduğumuz Kale Satış Kulübü portali www.kalesatiskulubu.com bugün açıldı.
devam > 
Bennu Gerede İle Yalıtımın Fotoğrafı 
Yapı Sektörüne, Mardav, Kalekim ve Dow Chemical tarafından armağan edilen Blue’ Safe Mavi Kale, enerji tasarrufuna dikkati fotoğrafla “çekiyor”.
devam > 
Kalekim Ambalajlarını Yeniledi... 
Kalekim Ambalajlarını Müşterileriyle Yeniledi, “Etiket Okuyucu” Uygulaması ile Sektörde bir ilke daha imza attı...
devam > 
Kalekim Ustası Koruma Altında 
Kalekim Usta Kulübü, her yıl yenilediği Ferdi Kaza Sigortası ile önemli bir sosyal sorumluluk örneği sergiliyor. Düzenlediği eğitim programları ile kazalara karşı korunma bilincini geliştiren Usta Kulübü, Ferdi Kaza Sigortası ile 44 bin üyesini kazalara karşı güvence altına alıyor. Ferdi Kaza Sigortası Poliçeleri, her yıl olduğu gibi 2010 için de yenilenerek, Usta Kulübü güvencesi devam ettirilmiştir.
devam > 
KSV Tutuklu ve Mahkumları Meslek Sahibi Yapıyor... 
Son dönemde yaptığı sosyal sorumluluk projeleri ile adından sıkça söz ettiren Dr. İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardim Vakfı (KSV) bir ilke daha imza atarak, Cezaevlerinde düzenlediği kurslarla tutuklu ve mahkumları meslek sahibi yaparak topluma kazandırmaya devam ediyor.
devam > 
Derz Dolgu Renklendirme Robotu 
Sektörün lider markası Kalekim, son kullanıcılar, ustalar ve profesyonellerin hayatını kolaylaştıran Derz Dolgu Renklendirme Robotunu müşterilerinin hizmetine sundu. Getirdiği yeniliklerle sektörün rotasını belirleyen Kalekim’in Derz Dolgu Renklendirme Robotu ile mekan derzlerinizi renklendirebiliyor, seçtiğiniz renkleri uygulama öncesi test edebiliyorsunuz.
devam > 
Kalekim’in Ar-Ge Gücü Drymix Konferansı’nda... 
Kalekim, Ritz Carlton İstanbul’da düzenlenen Drymix Konferansı’nda yaptığı sunumla Türkiye’de lider ve bölgesinde liderlik hedefleyen bir firma olarak bilgi birikimi ve teknoloji gücünü yerli ve yabancı sektör temsilcileriyle paylaştı.
devam > 
Dış Cephe Mantolama Modasını Kale Belirliyor 
Yılların deneyimini modern çizgisiyle birleştiren Kale, mantolama sistemleri için özel olarak ürettiği boya ve sıvaları ile binaları sıcak tutarken, 144 seçkin renk ve 8 farklı doku alternatifiyle özgün binalar yaratıyor. Kale’nin mantolama uygulamaları esnasında oluşabilecek yüzey hatalarını ortadan kaldırmak üzere geliştirdiği son kat dekoratif kaplama ürünleri üstün performanslarıyla ağır iklim koşullarına üstün dayanım gösterirken, dış cephelerin modasını da belirliyor.
devam > 
“İlk işim okullarda değişim” Trabzon’da 
Kale Grubu’nun sosyal sorumluluk faaliyetlerini yürüten ve eğitim alanında öncü çalışmalar yapan Dr. İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV) “İlk İşim, Okullarda Değişim” sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesine Trabzon’da yenilediği okulla devam ediyor.
devam > 
Kale Grubu Edirne Bayisi Peker Yapı hizmete açıldı 
Kale Grubu’nun yeni bayisi Peker Yapı’nın Edirne’de yer alan showroomu 29 Nisan Perşembe günü, Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay’ın katılımıyla hizmete açıldı.
devam > 
Kalekim 'Daima en İyiye' Six Sigma ile Ulaşıyor! 
Kalekim bünyesinde, üç aylık bir dönemde her ay 3 gün olmak üzere yoğun bir Yeşil Kuşak Eğitim Programı düzenlendi. Verimliliğin arttırılması ve kaynakların etkin kullanımını arttırmak için düzenlenen eğitim programı, Kalekim içinden yetişen Uzman Karakuşak Özlem yaprak Altuneli tarafından gerçekleştirilerek öz kaynakların verimli kullanılması adına önemli bir adım oldu.
devam > 
Ürüne, Ustaya ve Uygulamaya Garanti  
Kalekim Usta Kulübü, sektörde edinmiş olduğu bilgi birikimi ve deneyimlerini yine sektörün hizmetine sunuyor. Üye 44 bin ustasıyla dev bir aileye hizmet veren Usta Kulübü, Geliştirme ve Uyum Kursu’ndan mezun olan MEB onaylı sertifika sahibi ustalarıyla son kullanıcıları ve profesyonelleri buluşturuyor.
devam > 
Yapı Fuarı 2010’da, Kalekim'den Teknik Çözümler 
Yapı Kimyasalları Sektörünün lider firması Kalekim, Uluslararası Yapı 2010 İstanbul Fuarı’nda teknik çözümlerini ziyaretçilere sundu. Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde 5 – 9 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen fuarda, Kalekim Teknik Çözümleri ustalara, profesyonellere ve ziyaretçilere uygulamalarla tanıtıldı.
devam > 
Mantolamada Son Kat Kaplama Modası: Kale 
Yılların deneyimini modern çizgisiyle birleştiren Kale, mantolama sistemleri için özel olarak ürettiği boya ve sıvalar ile binaları sıcak tutarken, 144 seçkin renk ve 8 farklı doku alternatifiyle özgün binalar yaratıyor. Kale’nin mantolama uygulamaları esnasında oluşabilecek yüzey hatalarını ortadan kaldırmak üzere geliştirdiği son kat dekoratif kaplama ürünleri, üstün performanslarıyla ağır iklim koşullarına dayanım gösterirken, dış cephelerin modasını da belirliyor.
devam > 
Kalekim'den Yeşile Dost Ürünler 
Kalekim, tüm dünyanın en önemli gündemi haline gelen çevre duyarlılığı konusunda yaptığı yatırımlarla sektördeki öncü konumunu kanıtlıyor. Yapı kimyasallarının lider markası, getirdiği yeniliklerle “Yeşile Dost” ürün ailesini genişletmeyi hedefliyor..
devam > 
İlk İşim Okullarda Değişim, 2010'da Hız Kesmiyor 
Tek bir proje ile 3 ayrı koldan yola devam! Dr. İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV), “İlk İşim Okullarda Değişim” projesi ile işsizliğe karşı verdiği mesleki desteği bir adım ileri götürerek Anadolu köylerindeki çocukların daha kaliteli ve sağlıklı şartlarda eğitim görmelerini sağlıyor.
devam > 
GraniTech Beyaz Kalekim Bayilerinde 
Kalekim’in ustalar ve profesyoneller tarafından en çok tercih edilen teknik ürünü GraniTech’in yeni versiyonu GraniTech Beyaz, bayilerde ve yapı market raflarındaki yerini aldı. Granit ve benzer kaplama malzemelerinin yapıştırılmasında ülkemizde en fazla tercih edilen ürün olan GraniTech’in Beyaz renk alternatifi özellikle açık renk kaplama malzemelerinin yapıştırılması ve cam tuğla gibi uygulamalarda önemli bir ihtiyacı karşılayacak.
devam > 
6 – 9 Nisan’da Moskova Mosbuild Fuarındayız 
Rusya ve bölgesinin en büyük yapı fuarı olan ve başkent Moskova’da gerçekleştirilen Mosbuild Fuarı, 2010 yılında 6 Nisan tarihinde ziyaretçilere kapısını açıyor. Kalekim A.Ş. fuara, Kalekim ve Kale markalarıyla iki ayrı standla katılıyor.
devam > 
İstanbul’u Mantoluyoruz Sergisi Bursa'da 
Blue’ Safe Mavi Kale’nin tüm dünyada gittikçe önem kazanan enerji tasarrufu konusunda farkındalık yaratmak için başlattığı 'İstanbul’u Mantoluyoruz' projesi sergisi, 28 Şubat’a kadar Bursa As Merkez AVM’de sergilendi. Sergi Bursa’dan sonra yeniden İstanbul’a dönecek ve Yeşilköy Airport AVM’de sergilenmeye başlayacak. Proje, küresel ısınmanın önlenmesinde yalıtımın önemini ve ısı yalıtımının beraberinde getirdiği enerji tasarrufunu anlatmak amacıyla düzenleniyor.
devam > 
Kalekim Türkmen Ustaları Eğitiyor 
Kalekim sektöründe edinmiş olduğu bilgi birikimi ve tecrübelerini ihracat yaptığı ülkelerin usta ve profesyonelleri ile paylaşıyor. Daha önce Bulgaristan, Azerbaycan ve Gürcistan’da usta ve profesyonellere ürün ve uygulamalarla ilgili eğitim toplantıları gerçekleştiren Kalekim, Türkmenistan’da Türkmen ustalara eğitim düzenledi.
devam > 
UltraFuga’da 32 Renk Alternatifi 
Kalekim’in 32 renk derz dolgu alternatifi ile tüketicilerin beğenisine sunduğu UltraFuga, mekanlarınıza farklı ve estetik bir görünüm kazandırırken yaşam alanlarınızın çizgisibi belirliyor.
devam > 
Usta Kulübü Ferdi Kaza Sigortası 
Kalekim Usta Kulübü’ne üye olan ustalar, üyelik sürecinin başlangıcından itibaren bir avantajlar dünyasına adım atmış oluyor. Kalekim, sektörün jenerik markası olarak ustalarına +Değer katmak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyor.
devam > 
Kaleseramik Vakfı Kurslarına Kalekim’den destek 
Dr. İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV) tarafından gerçekleştirilen Seramik Yer ve Duvar Karosu Kaplamacılığı alanındaki Meslek Edindirme Kursları Kalekim desteğinde gerçekleştiriliyor. Kursiyerlerin eğitim esnasında kullandıkları malzeme ve el aletlerinin yanısıra tulum, t-shirt ve şapkaları Kalekim tarafından sağlanıyor. Ayrıca kursa katılan ustalara, yeni mesleklerinde önemli bir ihtiyaç olan seramik kesme makinelerini Kalekim hediye ediyor.
devam > 
S1 ve S2 Esneklik Standartı Nedir? 
Kalekim, kalite standartları belirlenmiş ürünlerin doğru uygulama alanlarında kullanılmasını sağlayarak, sektörde “Daima En İyisi”ni başarmayı alışkanlık haline getiriyor.
devam > 
İşine Toz Kondurmayanların Tercihi:Kalekim Tozumaz 
Yapı kimyasalları alanındaki bilgi birikimi, Ar-Ge ve teknoloji gücüyle daima yeniliklere öncülük eden Kalekim, tozumayan yapıştırma harcını sektörün hizmetine sunuyor. KalekimTozumaz yapıştırma harcı sağlıklı ve tozsuz uygulama olanağını mekanlarınıza taşıyor.
devam > 
Ecocarat Uygulamalarında SuperTech ve Praticer 
Kalekim’in Praticer ve SuperTech ürünleri, Ecocarat uygulamalarında Inax’ın Türkiye temsilcisi Global Group tarafından öneriliyor. Çözüm ortakları sayfasında sadece Kalekim’in SuperTech ve Praticer ürünlerini tüketicilerine duyuran Global Group, Çanakkale Seramik bayilerinden Ecocarat’ın satış
devam > 
Evlerinizde Fugasim Işıltısı 
Kalekim tarafından bir ilk olarak yapı sektörüne armağan edilen ve Türkiye’de sadece Kalekim tarafından üretilen FugaSim, 2009 yılında sektörün yıldızı parlayan ve aranılan ürünlerinden oldu. Özellikle dekoratörler, ev hanımları ve mimarların tercihi olan FugaSim, ev dekorasyonunda fark yaratmak isteyenlerin adresi oldu.
devam > 
Türkiye’nin Endüstriyel Zemin Çözümü: AntiAsit 
Kalekim, yapı sektörü için yalnızca ürün değil, aynı zamanda daima en iyi çözümleri üretiyor. Komple bir çözüm paketi olan AntiAsit, endüstriyel zeminlerde tüm beklentilere Kalekim kalitesiyle yanıt veriyor.
devam > 
İZODER Yalıtım Seminerinde  
Mühendislik ve mimarlık öğrencilerini yalıtım konusunda bilinçlendirmek amacıyla Trakya Üniversitesi’nde İzoder tarafından gerçekleştirilen “Yalıtım Seminerinde” İzoder’in Platin Sponsoru olarak “Kalekim Su İzolasyon Çözümleri” hakkında bir sunum gerçekleştirdik.
devam > 
Yeni Yılda sizin için “Daima En İyisi”ni diliyoruz 
Global kriz etkilerinin yoğun olarak hissedildiği 2009 yılını geride bırakarak, sektörün yeni bir yükseliş sürecine gireceğini umduğumuz 2010 yılına merhaba diyoruz.
devam > 
FugaSim ile derzler ışık saçıyor 
Kalekim, şık mekanlara prestij katan ürünü FugaSim ile derz dolgu malzemesinin alışılagelmiş görüntüsünü dekoratif ve estetik bir yaklaşımla buluşturarak yaşanılan mekanların dekorasyonuna yeni bir bakış açısı katıyor. Bu sene öne çıkan pullar ve payetler FugaSim’de kendini buluyor. Simli yapısı ile mekanlara ışıltı ve parlaklık kazandıran FugaSim, farklı renk alternatifleri ile dekorasyon severlerin beğenisine sunuluyor. Bakır, gümüş ve altın simleri ile FugaSim, Türkiye’de ilk ve tek olan bir ürün kimliğine sahip.
devam > 
İTܒlü Öğrencilerin “Daima En İyisi” Yolculuğu 
İTÜ Kimya Mühendisliği Kulübü tarafından Kalekim A.Ş. İstanbul İşletmesi’ne bir “Teknik Gezi” düzenlendi. 6 Kasım günü gerçekleşen geziye 44 öğrenciyle birlikte Doç. Dr. Moiz Elnekava katıldı.
devam > 
Kalekim Paris Batimat Fuarı’nda Yerini Aldı 
Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen uluslararası Batimat Fuarı’na Kalekim ve Kale markalarıyla katılan Kalekim A.Ş, ziyaretçilerin ilgi odağı olan ürünleriyle dikkat çekti. Özellikle FugaSim ve Camsıva ürünü ziyaretçilerden tam not aldı.
devam > 
Kalekim Yeşile Dost Üretim Yapıyor 
Kalekim, yapı sektörünün sürdürülebilir ilkeler ışığında gelişmesine katkı sağlamak amacıyla kurulan Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği (ÇEDBİK)’ne 2009 yılında üye olmuştur.
devam > 
İstanbul Mimarlar Odası’nın Tercihi Kalekim 
Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Hizmet Binası’nın çalışmaları hızla devam ediyor. Projeden Sorumlu Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mimar Gazanfer Karlıca, “Projenin Odaları açısından son derece önemli bir ihtiyacı karşılayacağını belirterek, titizlikle yürütüldüğünü ifade ediyor.
devam > 
8 Kasım Dünya Şehircilik Günü 
8 Kasım Dünya Şehircilik Günü’nün kutlandığı bu günlerde Türkiye’miz açısından kentleşme kavramının yeniden gözden geçirilmesi için meslek odaları çeşitli etkinlikler düzenliyor. Özellikle son 40 yılda çok hızlı bir kentleşmenin yaşandığı, megapol ve metropollerin ortaya çıktığı gerçeği, sosyal ve teknik donatıları, fiziksel altyapısı düzgün işleyen bir kent yaşamının önemini bir kez daha hatırlatıyor.
devam > 
Kalekim 2009 Cersaie Fuarı’nda 
Geliştirdiği teknik çözümler ile yapı kimyasalları sektörüne liderlik eden Kalekim, 29 Eylül – 3 Ekim tarihleri arasında İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük Uluslararası Seramik, İnşaat ve Banyo Aksesuarları Fuarı Cersaie’ye katıldı.
devam > 
“Blue’Safe Mavi Kale İstanbul’u “Manto”luyor” 
Yapı Sektörüne, Kalekim, Dow Chemical ve Mardav tarafından armağan edilen Blue’ Safe Mavi Kale, tüm dünyada gittikçe önem kazanan enerji tasarrufu konusunda farkındalık yaratmak için bir kampanya başlatıyor. İstanbul’un sembol binalarından Galata Kulesi, Haydarpaşa Garı, Sarkuysan Binası, İstanbul Üniversitesi ve Akmerkez’i modacı Ümit Ünal ile birlikte ‘manto’ luyor.
devam > 
Endüstriyel Zemin Çözümleri 
Üretim yapılan ya da depo alanı olarak kullanılan mekanların uzun ömürlü, sağlam ve hijyenik olmasını sağlamak sizin elinizde…
devam > 
AB Kalite Standartları’nın Türkiye’de Öncü Markası 
Kalekim, kalite standartları belirlenmiş ürünleri doğru uygulama alanlarında kullanılmasını sağlayarak, sektörde “Daima En İyisi”ni başarmayı
devam > 
5 bin 500 Usta Rubi Harç Karıştırıcı Aldı 
Kalekim Usta Kulübü, ustaların yaptığı işin değerini ortaya çıkarmak, seramik uygulamalarında kalite ve standartları yükseltmek amacıyla her yıl ustaların işini kolaylaştıran hediyeler veriyor. 2008 yılında başlanan Rubi Harç Karıştırıcı Kampanyası, ustaların yoğun talebi üzerine 2009 yılında da devam ediyor.
devam > 
UltraFuga 
Kalekim tarafından 32 renk derz dolgu alternatifi ile tüketicilerin beğenisine sunulan UltraFuga, yaşam alanlarınıza farklı ve estetik bir görünüm kazandırıyor.
devam > 
Kale Grubu’ndan yeni bir sosyal sorumluluk projesi 
Kale Grubu’nun sosyal sorumluluk faaliyetlerini yürüten ve eğitim alanında öncü çalışmalar yapan Dr.(h.c.) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV) “İlk İşim Okullarda Değişim” sloganıyla yeni bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Projenin ilk ayağı, 30 Haziran 2009 Salı günü Kayseri’de yapılan törenle gerçekleştirildi.
devam > 
FugaSim dokunuşuyla derzler ışık saçıyor 
Türkiye’de ilk kez ve sadece Kalekim tarafından üretilen sim efektli derz dolgusu FugaSim, parlaklık ve ışıltısı ile mekanlarınızın dekorasyonuna yepyeni bir boyut katıyor. FugaSim’in bakır, gümüş ve altın simleri ve 15 ayrı renk seçeneğiyle dekorasyonun yeni ufuklarını keşfedeceksiniz.
devam > 
2009 Yapı Fuarı 
Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası Yapı 2009 İstanbul Fuarı’na katılan Kalekim, üründen hizmete yapı sektörüne sunduğu tüm teknik çözümleri profesyonellerle buluşturdu. Kalekim, yaptığı çalışmalarla Yapı Fuarı’nın en çok ilgi gören firmalarından biri oldu
devam > 
Kalekim 2009 Yapı Fuarı’nda ödül aldı 
Tüyap Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Uluslararası Yapı 2009 İstanbul Fuarı’na katılan Kalekim, ‘Amacına En Uygun Stand’ kategorisinde üçüncülük ödülünün sahibi oldu.
devam > 
Kalekim Rusya'da 
Yapı kimyasalları sektörünün liderlerinden Kalekim,31 Mart -3 Nisan tarihleri arasında Rusya'da gerçekleştirilen Mosbuild ile Crocus Fuarlarında yerini aldı. Yenilikçi çözümlerini ve ürünlerini sektörle buluşturan Kalekim standları, ziyaretçilerin beğenisini topladı
devam > 
Bahar’da evlerinize FugaSim ışıltısını taşıyın 
Sektöründe bir ilki gerçekleştirerek derz dolgu malzemesine dekoratif ve estetik bir bakış açısı getiren Kalekim, yeni yılda da evlere ve şık mekânlara yönelik göz alıcı efektler sunmaya devam ediyor. Uygulandığı mekâna ışıltı ve parlaklık katan FugaSim altın, gümüş ve bakır tonları ile dekorasyon meraklılarının ilgi odağı olacak
devam > 
Türkiye’nin ilk Usta Kulübü 
Türkiye’nin ilk Usta Kulübü
devam > 
Kalekim Usta Kulübü Portalı Geliyor 
Kalekim Usta Kulübü Portalı Geliyor
devam > 
Kalekim Usta Kulübü Avantajlar Dünyası Sunuyor 
Kalekim Usta Kulübü Avantajlar Dünyası Sunuyor
devam > 
Sektörün Kalifiye Eleman İhtiyacını Karşılıyor 
Kalekim Usta Kulübü sektörünün kalifiye eleman ihtiyacını karşılıyor
devam > 
Kalekim’den S1 - S2 Sınıfı Esnek Yapıştırıcılar 
Kalekim’den Avrupa Standartlarına Göre Belgelendirilmiş S1 - S2 Sınıfı Esnek Yapıştırıcılar
devam > 
Kalekim ustasının işi artık daha kolay 
Yapı kimyasalları sektörünün lideri Kalekim, 11-18 Mart tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirdiği Usta Semineri’nde ustalarına anlamlı bir jest yaptı. Ustalara Rubi Harç Karıştırıcı Makinesi hediye eden Kalekim, ustalarına verdiği değeri gösterdi
devam > 
Kalekim ustalarına 9 milyon TL ayırıyor 
Yapı kimyasalları sektörünün lideri Kalekim’in Genel Müdür Yardımcısı Ferruh Gülhan 2009 yılında inovasyona yatırım yapanların öne geçeceğini söylüyor. Yatırımlarına hız kesmeden devam edeceklerini ifade eden Gülhan, “Kalekim olarak krize rağmen 15 bin ustamıza toplam 9 milyon değerinde Rubi Marka Karıştırıcı hediye ediyoruz” diyor
devam > 
Kalekim bayi çalışanlarına yatırım yapıyor 
‘Daima en iyisi’ sloganının gereğini yerine getiren Kalekim, gelenekselleşen bayi çalışanları toplantısını Side Silence Beach Resort Otel’de gerçekleştirdi. Toplantıda bayi çalışanları için kurduğu KaleTim Kulübü’ndeki yeni projeleri tanıtan Kalekim için odak nokta iş dünyasında farklılık yaratmanın en önemli unsurları arasında yer alan eğitimdi.
devam > 
Global Group’ın tercihi Kalekim 
Japon Inax’ın Türkiye distribütörü Global Group, ECOCARAT ve X-TERIOR kaplama malzemelerinin uygulanmasında Kalekim tarafından üretilen TechnoMax 30 yapıştırma harcını ve Praticer-SuperTech yapıştırıcılarını tercih etti
devam > 
İzoLatex Plus: Üstün Su İzolasyon Çözümü 
Kalekim İzoLatex Plus, yüksek tutunma gücü ve ekstra elastikiyeti ile su izolasyon problemlerine son veriyor. Yapılarda en fazla suya maruz kalan banyo, teras, balkon ve havuz gibi ıslak hacimli mekanlar için geliştirilen İzolatex Plus, ekstra performans sağlayan katkıları ve özellikleri ile sıradan izolasyon harçlarının ötesine geçiyor.
devam > 
UltraFuga ile yaşam alanlarında rengarenk çizgiler 
Kalekim tarafından 32 renk derz dolgu alternatifi ile tüketicilerin beğenisine sunulan UltraFuga, yaşam alanlarınıza farklı ve estetik bir görünüm kazandırıyor
devam > 
Ustalar TECHNOLIGHT’ı çok sevecek... 
Türkiye yapı sektörünün lider markalarından Kalekim, Türkiye’de bir ilk olan kauçuk katkılı S2 sınıfı esnekliğe sahip TECHNOLIGHT'ı üretti. İçerdiği nanoteknolojik katkılar sayesinde TECHNOLIGHT, 25 kg’lık bir yapıştırma harcının yaptığı işi 15 kg’lık ambalajıyla yapıyor.
devam > 
KalekimTozumaz ile ustalara kolaylık 
Yeniliklerin öncüsü Kalekim’in son ürünü KalekimTozumaz, diğer yapıştırma harçlarına göre çok daha az tozuyarak ustalara sağlık ve kolaylık sunuyor. Zamandan ve işçilikten de tasarruf sağlıyor.
devam > 
TechnoBond Poliüretan Yapıştırıcı 
Yapı kimyasalları sektöründe pazar lideri olan Kalekim, TechnoBond Poliüretan Yapıştırıcı ile özellikle dış cephe kaplama malzemelerinin metal konstrüksiyona yapıştırılmasında kesin bir çözüm sunuyor.
devam > 
Su İzolasyon Ürünleri 
KALEKİM, sadece ürün değil, aynı zamanda çözüm de üretiyor. Müşterilerinin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek kalitede ürün ve hizmetleri sağlıyor.
devam > 
Metal yüzeyler üzerine yapıştırmada TechnoPur 
Seramik yapıştırıcı ve derz dolgu ürünlerinde pazar lideri Kalekim, solventsiz poliüretan yapıştırıcı TechnoPur’u seramik ve parke ustalarının kullanımına sundu. Çok amaçlı bir yapıştırıcı olan TechnoPur, kaplama malzemelerinin beton, metal, ahşap gibi çeşitli yüzeylere yapıştırılmasında kullanılıyor.
devam > 
Kolay Yayılan Yapıştırma Harcı: TechnoFull 
Seramik yapıştırıcı ve derz dolgu ürünlerinde pazar lideri Kalekim, kolay yayılan yapıştırma harcı TechnoFull ile çözümler sunmaya devam ediyor. TechnoFull, seramik, granit seramik vb. büyük ebatlı kaplama malzemelerinin alışveriş merkezi gibi büyük metrajlı zeminlere yapıştırılmasında büyük kolaylık ve hız sağlıyor.
devam > 
KaleSilikon 5 farklı renk ile çeşitleniyor… 
Seramik yapıştırıcı ve derz dolgu ürünlerinde pazar lideri olan Kalekim, yeni ürünü KaleSilikon Renkli Silikon Mastik ile ürün gamını renklendiriyor.
devam > 
Teraslarda su izolasyonu çözümleri… 
Kalekim teras, çatı ve balkonlarda su izolasyonu için İzoLatex Plus İzolasyon Harcı ve İzoLine Bitümlü Membran ürünleri ile iki farklı çözüm sunuyor.
devam > 
Yapıştırma ve Su İzolasyonu bir arada; TechnoPool… 
Kalekim, izolasyon malzemesi kullanılmadan, su izolasyonu sağlayan çözüm ürünü olarak TechnoPool Yapıştırma Harcı’nı sunuyor.
devam > 
 

Kale Kalekim Kurumsal                  Kalekim Facebook Kalekim Blog Kalekim Twitter

> Türkçe    English    Русский      Bilgi Toplumu Hizmetleri